NENÍ ČAS NA BOLEST


Není čas na bolest
Jan Kohout – masér chiropraktik s 20 letou praxí v lázních, s akreditací Ministerstva zdravotnictví ČR
Ošetřil jsem více než 60 000 pacientů.

 

 

Moje práce je zaměřena nejen na tělo, ale i duši. Pracuji s psychosomatickými příčinami bolestí.

Diagnostika a odhalení poruch pohybového aparátu.

Celková korekce páteře s pomocí odstranění jak jednotlivých bloků v segmentu, tak i dovedení páteře do hypermobilního stavu.

Pracuji vlastními postupy a metodou manipulace a mobilizace páteře. Používám také myofasciální terapii, hloubkovou bodovou masáž, akupunkturu, baňkování, moxování  a mnohé jiné metody.

Moje terapie je účinná především při bolestech zad, ramen, šíje, končetin, migrén, pískání v uších, panické a depresivní stavy, nedostatečné dýchání a strachu.

Používám komplex osvědčených metod zaměřených na celkovou optimalizaci zdraví. S pomocí různých technik pracuji s celým tělem a působím na více rovinách za účelem harmonizace stavu. Můj přístup pomáhá udržet vlastní samoregulační a ochranný systém na co nejefektivnější úrovniAdekvátní terapie poruch pohybové soustavy dává možnost vyrovnat se také s problémy psychického rázu.

 

 

 

Objednávky na tel.  777 56 31 43

Adresa: Brno, Černopolní 5, 602 00

http://kohout-maser.webnode.cz

 

Chiropraxe je léčení rukama.

Jde o terapeutickou metodu, která vychází z jednoduchého principu, a totiž že v těle existuje přirozený systém, usilující o nastolení celkové rovnováhy. Bolesti hlavy, zad, svaly ve špatném stavu - to vše můžeme svěřit do rukou chiropraktiků.

Odchylné postavení kloubů a páteřních obratlů nebo poškození svalů, to jsou dva nejčastější důvody, kdy se pacienta ujímá odborník, který léčí rukama.

Víte, jak je tato léčebná metoda stará? Vytvořil ji Daniel Palmer v 90. letech 19. století ve Spojených státech amerických. Palmer byl léčitel samouk, který hledal cesty, jak zmírnit bolesti bez podávání léků. Za řadou nepříjemných bolestí totiž stojí vzájemně špatná poloha jednotlivých obratlů. 

Nebylo to samozřejmě poprvé, kdy se někdo snažil o mechanické napravení páteře, což mělo vést k úlevě při bolesti. Byl to však Daniel Palmer, kdo hledal vzájemné souvislosti mezi celkovým stavem organizmu a nervovým systémem. 

Pokud se obratel vychýlí ze své původní správné polohy a začne tlačit na míšní nervy, objeví se potíže nejčastěji v podobě bolesti, která signalizuje narušení přenosu nervových signálů. Chiropraktik se v první řadě snaží posílit funkci vazů, které mají za úkol udržet pružný a výkonný stav kloubů.

Nejčastějšími klienty v ordinacích chiropraktiků bývají lidé s bolestí páteře, zejména s nepříjemnou bolestí v kříži. Přitom bolesti páteře mohou vyvolat potíže, které se vůbec tam, kde vznikly, nemusí projevovat. Bolesti vystřelují do hlavy, do končetin, do břišní krajiny. Najít kořeny těchto zdravotních problémů nemusí být zpočátku vůbec snadné.

Bolesti hlavy, to je, jak se ukazuje, další velmi rozšířená „civilizační choroba“. Špatně sedíme, neumíme odpočívat, přetěžujeme kosterní aparát, necvičíme a nedokážeme relaxovat a uvolnit se: výsledkem jsou bolesti hlavy, kdy často ani specialisté nevědí přesně, proč se tyto potíže se železnou pravidelností opakují. Na páteř se často svede kdeco, i bolesti hlavy. 

Kdo nemá páteř v pořádku, může těmito bolestmi trpět mnohem častěji. Na vině jsou často napjaté a přetížené svaly na krku – právě těchto problémů vás může zkušený chiropraktik během několika návštěv zbavit. Pokud k tomu přidáte změnu životního stylu, zařadíte cvičení, relaxaci a pokusíte se odbourat stres, jste na dobré cestě se s těmito bolestmi vypořádat natrvalo.

Věk pacientů není nijak omezen, chiropraxi lze aplikovat jak u dětí, tak u dospělých nebo seniorů. Spíše než na věku záleží na celkovém zdravotním stavu. 

 

SLUŽBY A CENÍK OD ZÁŘÍ 2014

Vyšetření

Masáž léčebná

 Hloubková manuální bodová masáž – odstranění spazmů a trigger pointů

Chiropraxe manuální – odstranění kloubních blokád páteře atd.

Ošetření trigger pointů vibračním přístrojem (USA) – vysoko rychlostní perkusní přístroj

Ošetření přístrojem na aktivaci páteře (USA) - Vyzkoušejte efektivní a přírodní zdravotní péči pomocí chiropraktických přístrojů.

Trpíte-li některým z následujících problémů, může vám pomoci chiropraktické vyšetření a péče, pomocí impulsního napravovacího přístroje:

-       bolest v dolní časti zad

-       bolest vystřelující do končetin

-       problémy s ploténkami

-       bolest v kyčli, koleni nebo v chodidle

-       bolest v krční oblasti

-       bolesti hlavy

-       zranění při prudkém pohybu

-       bolest v rameni, paži a zápěstí

-       syndrom karpálního (zápěstního) tunelu

-       skolióza

-       únava

-       zatuhnutí svalů a bolestivost

-       a další

-       Váš chiropraktik a tisíce dalších lékařů v USA už používají impulsní napravovací přístroj při péči o své pacienty. Toto zařízení, které je patentováno a registrováno FDA, bylo speciálně vyvinuto pro jemné a precizní napravování kloubů páteře a končetin, pro úlevu od bolesti a nápravu funkce. Impulsní napravovací přístroj je řízený mikropočítačem, produkující kontrolovanou sílu, kterou chiropraktikové mohou využít k péči o různé části těla.

 

Ošetření přístrojem Frekvenčním masážním přístrojem TENS

 

Pohovor s psychosomatickými pacienty

Cena za vše 1000 Kč

Provádí – masér chiropraktik Jan Kohout Tel: 777 563143

 

 

Další služby – provádí terapeut Petr Kohout Tel: 608 713707

Masér terapeut Petr Kohout

1) Myofasciální masáž (masáž trigger pointů)

2) léčba na vertikálním stole AIC

3) ošetření kryoterapií, oscilační terapií, myostimulačním baňkováním nebo ultrazvukem. (Druh terapie vybírá terapeut)

Cena za vše 700 Kč.

Masáž lávovými kameny - 700 Kč.

 

Dále lze zakoupit jednotlivé terapie zvlášť.

Kryoterapie

Ultrazvuk

Oscilační terapie

Myostimulační baňkování

Za cenu 200 – 400 Kč dle rozsahu

 

AICAsistované individuální cvičení

Nová metoda léčby bolestí zad a páteře

AIC je naše metoda léčby bolestí zad a páteře. Metoda je inspirovaná americkou studií o odstranění špatných pohybových vzorů na klinice pro vrcholové sportovce v USA. Na základě této studie jsme vytvořili metodu a vyrobili vertikální stůl, pro léčbu bolestí. Tato metoda stojí na třech pilířích.

1)      Slučuje výhody chiropraxe (napravení kloubních blokád)

2)      Odstranění špatných a bolestivých pohybových vzorců a napravení svalových disharmonií.

3)      Využívá výhod trakce páteře

Pacient je připoután k vertikálnímu stolu, který je upevněn na stěnu. Připoutání popruhy je individuální, podle potíží pacienta. Za pomoci terapeuta, provádí pacient určité pohyby, které vedou k uvolnění svalstva, napravení kloubních blokád a trakčnímu oddálení obratlů páteře, což vede k dekompresi meziobratlových plotének. 

Cvičení spočívá v nenáročných opakujících se pohybech, které se prostřednictvím CNS (centrálního nervového systému) zapisuje do mozku pacienta jako nový pohybový vzorec. Přepíšeme tak vaše chybné bolestivé pohybové vzory. Tuto terapii můžete podstoupit pouze u nás. 
 

Cena 10 Kč/minutu. Minimální čas ošetření je 30 minut.

Kryoterapie lokální (Německo) - Kryoterapie je metoda, při níž je organismus krátkodobě vystaven extrémně nízkým teplotám. Při lokální aplikaci je chlad zaměřen pouze na malou oblast těla. 
Kryoterapie účinně pomáhá při následujících chorobách a stavech: chronická zánětlivá onemocnění kloubů a zad (Bechtěrevova nemoc = chronické zánětlivé onemocnění především páteřních obratlů; revmatoidní artritida) degenerativní kloubní onemocnění (osteoartróza) bolestivé zádové syndromy zánětlivá revmatická onemocnění měkkých částí kůže bolestivé kontraktury (stahy) kosterní svaloviny a zad poúrazové a pooperační hematomy a otoky autoimunitní onemocnění a poruchy imunity roztroušená skleróza (skleróza multiplex) psoriáza (lupénka) s kloubními a kožními příznaky (kožní neinfekční onemocnění postihující především kůži) neurodermitida (zánětlivé onemocnění kůže spojené s tvorbou ohraničených ložisek z pupínků a úporným svěděním) migréna, chronický únavový syndrom, tinnitus (zvonění a pískání v uších), celulitida (pomerančová kůže), stavy po kosmetických a plastických operacích senná rýma psychická deprese zvyšování výkonnosti aktivních sportovců zvyšování odolnosti proti infekčním chorobám zlepšení funkce imunitního systému.

Cena za sezení 200-400 Kč + ošetření trigger pointů zdarma (metodou spray end stretch)

Terapeutický ultrazvuk (USA) - účinná metoda fyzikální terapie

Léčebný účinek ultrazvuku

Ultrazvuk má na lidský organismus významné fyziologické účinky napomáhající v rehabilitaci postižené tkáně. Vlivem ultrazvuku dochází k mikromasáži molekul a k lokálnímu zvýšení teploty tkání. Ultrazvuk díky tomu zvyšuje propustnost kapilár a tím zvyšuje prokrvení okolní tkáně. To má za následek řadu pozitivních fyziologických účinků:

·        příznivě ovlivňuje – urychluje metabolismus (látkovou výměnu),

·        zvyšuje propustnost kapilár,

·        působí spasmolyticky,

·        vede k poklesu aktivity sympatiku (vegetativních nervů), s následným zlepšením prokrvení tkáně a svalovou relaxací,

·        zlepšuje regenerační schopnosti poškozené tkáně, urychluje léčbu,

·        má analgetické účinky.

 


Indikace k ošetření ultrazvukem

Ultrazvuk se nejčastěji používá:

·        lumbágo (ústřel) – náhlá bodavá bolest v oblasti bederní páteře,

·        ischias – zánět sedacího nervu,

·        degenerativní a bolestivá onemocnění kloubů (artrózy, akutní artritidy, otoky kloubů, revma),

·        myalgie, tj. bolestivé stavy svalů, např. při jejich natažení, zhmoždění či zatuhnutí (bolesti zad),

·        poúrazové stavy (zhmoždění, podvrtnutí, vykloubení, vymknutí)

·        bércové vředy, jizvy

·        bolesti po zhojení pásového oparu

·        bolesti a záněty šlach z přetížení, tenisový loket, patní ostruha, zmrzlé rameno

·        Sudeckův syndrom, periathris humeroscapularis, morbus bechtěrev.

 

Cena 200 - 400 Kč + ošetření trigger pointů zdarma (metodou tlaková presůra)

 

Ošetření Oscilačním přístrojem (Německo) – příjemné hloubkové ošetření svalů oscilačním proudem

 

Ve tkáni se vytvářejí příjemně vnímané efektivní elektrostatické pulzní hloubkové oscilace. Přímo ovlivňuje vyživování tkáně, působí relaxačně na svaly a má lokální protizánětlivý efekt. Otoky a edémy jsou absorbovány mnohem rychleji, bolest je potlačována. Rány jsou hojeny.

 

Cena 200 - 400 Kč + ošetření trigger pointů zdarma (metodou tlaková presůra)

 

Elektrostimulační terapie kombinovaná s baňkováním (vákuová terapie). 
 

Hlavní vlastnosti našeho přístroje:
• Světově patentovaná bezdrátová TENS jednotka
• 100% bezdrátový systém dokonce první na světě
• Ekonomická účinnost semi-permanentních vakuových pohárů: Klasické elektrody musí být po čase používání vyměněny

 

• Nový koncept středních frekvencí s různými druhy režimů zvyšuje efekt TENS terapie.
• Přenosný design umožní používat přístroj kdykoliv a kdekoliv
• Mírné frekvence minimalizují nepříjemné pocity elektro-stimulace.
• Různé druhy uživatelských voleb: Výběr z 5 režimů, 8 stupňů ovládání intenzity
• Ve skutečnosti je vhodný pro všechny části lidského těla.

 

a) Prevence onemocnění a zlepšení tělesné kondice
Stimulací svalů a krevních cév částí těla, které nejsou v pořádku, terapie naším přístrojem zlepšuje
krevní oběh a metabolismus celého těla. Velmi efektivní pro odstranění únavy, nespavosti a stresu.

 

b) Zlepšuje funkci krevních cév
Slabé elektrické impulsy středního kmitočtu poskytují mírnou a příjemnou elektro-stimulaci nervovým tkáním, buňkám a cévkám, způsobují periodické stahování a povolování.

 

migrény
akutní bolest hlavy
chronická bolest ramen
revmatická artritida
chronická bolest zad a krku
chronická bolest beder po porodu
bolesti kolen

Je všeobecně známo, že elektrická frekvence kolem 2500Hz pomáhá při tréninku svalů a rehabilitaci. To dovoluje hlubšímu průniku do svalů a silnější kontrakci svalových vláken.
Terapie přístrojem tudíž byla adoptována profesionálními atlety, fyzioterapeuty a
sportovci.
Přístroj vytváří pulsní kontrakce, díky kterým vaše svaly relaxují rytmicky, aby se určitý druh chemických přeměn provedl bez aktivní činnosti svalů, což je odpovídající obyčejnému cvičení.
Přístroj byl schválen pro použití v zemích EU a je proto opatřen značkou CE. 
Veškerá potřebná dokumentace je k dispozici.
Bezdrátový frekvenční přístroj TENS je zdravotnickým prostředkem třídy II a, který odpovídá evropské směrnici 93/42/EEC o zdravotnických prostředcích.
Cena terapie 200 - 400 Kč dle rozsahu.

Provádí terapeut Petr Kohout Tel: 608 713707

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno,Masér Brno