Převratná metoda léčby výhřezu ploténky!!

DiscoGel – převratná metoda léčby výhřezu ploténky

V nemocnici SurGal Clinic byla dnešního dne provedena první aplikace implantátu DiscoGel v České republice. Podstoupil ji pan Václav P., 42 let, který si nepřál operační řešení a současně byl pro tuto metodu schválen indikační komisí pro léčbu výhřezu meziobratlové ploténky SurGal Clinic. Výkon proběhl ambulantně, bez jakýchkoliv komplikací, a pacient bude v odpoledních hodinách, po krátkém pozorování na lůžku, propuštěn do domácí péče.


DiscoGel je jedinečný přípravek – implantát na bázi gelu, který se injekčně při krátkém ambulantním zákroku pod CT a RTG navigací (cca 10 min) vpraví do místa postiženého výhřezem – do ploténky. Gel vytvoří podtlak v ploténce, na základě kterého se výhřez vrátí zpět na své původní místo bez nutnosti operace.

Implantát DiscoGel zaznamenal vynikající výsledky ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku a konečně se díky SurGal Clinic dostal i do České republiky. Tato nejmodernější metoda se ve světě používá více než 5 let, do dnešního dne se celosvětově provedlo přibližně 8 000 aplikací a výborné výsledky zaznamenává absolutní většina ošetřených pacientů.

Výhody DiscoGelu:

  • 91% úspěšnost léčby výhřezu meziobratlové ploténky
  • Žádná předoperační příprava
  • Žádná celková anestezie
  • Minimální komplikace
  • Rychlý nástup účinku
  • Možnost aplikace na všechny etáže páteře (krční, hrudní, bederní)
  • Výrazně kratší pracovní neschopnost a rekonvalescence

„V dnešní době je bolest zad způsobená výhřezem meziobratlové ploténky prakticky civilizační chorobou.  Výhřez ploténky se dá léčit konzervativně, operativně a nově i miniinvazivně bez operace. Při zvážení vynikajících výsledků implantátu DiscoGel, ve srovnání se stresem z operace, možných operačních či pooperačních komplikací a dlouhé rekonvalescenci, se dá tento přípravek zodpovědně hodnotit jako převratná metoda léčby výhřezu meziobratlové ploténky,“ říká na adresu nově zavedené metody v České republice prim. MUDr. Jan Křístek, Ph.D., vedoucí oddělení zobrazovacích metod a předseda indikační komise pro léčbu výhřezu meziobratlové ploténky SurGal Clinic.

Tato metoda je vhodná pro pacienty, které trápí výhřez meziobratlové ploténky, ale nechtějí nebo nemohou podstoupit operaci, obávají se operačních nebo pooperačních komplikací, recidiv onemocnění nebo délky rekonvalescence a jsou schválení indikační komisí SurGal Clinic. Zákrok provádí specialista – radiolog s rozsáhlou praxí v oblasti periradikulárních intervencí.

„Naše klinika si klade na cíl zpřístupňovat pacientům nejnovější metody, technologie a poznatky používané při léčbě nejčastějších onemocnění. Zavedení další progresivní metody – implantátu DiscoGel – je důkazem, že nám stanovený cíl daří plnit. Kromě této metody jsme již jako první zavedli např. operaci kolene metodou Visionaire, břišní operace pomocí 3D laparoskopu, léčbu diabetické polyneuropatie pomocí MDM terapie a další,“ říká k rozšiřování poskytované péče JUDr. Jitka Kellnerová, ředitelka SurGal Clinic.